Counter Strike Global Offensive oyununa eklenen R8 Revolver isimli yeni silah, oyuncular arasında krize neden olmuştu. Valve duruma müdahale kararı aldı.

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından biri olan Counter Strike Global Offensive’de geçtiğimiz gün kriz çıkmıştı. Valve’ın yayınladığı güncelleme ile Counter Strike Global Offensive’e dahil edilen R8 Revolver, oyuncuları birbirine düşürdü.

Desert Eagle’ın alternatifi olarak oyuna dahil edilen R8 Revolver ya da bizlerin değimiyle 6 patlar, verdiği yüksek hasar oranı ve zırh delme konusundaki gücü ile tepkilere neden oldu.

Seri atış modunda 1 saniyenin altında bir sürede ateşlenen R8 Revolver’ın tek atışta zaman zaman 2 kişiyi öldürmesi oyuncuları çileden çıkardı. Duruma Steam forumlarında isyan eden oyuncular sonuç olarak Valve’ın dikkatini çekmeyi başardı.

15-12/11/counter-strike-go-revolver-r8.jpg

Valve duruma müdahale etti

Valve tarafından yapılan açıklamada R8 Revolver’ın hasar verme oranının 70/81 bandına çekildiği, zırh delme gücünün ise 97’den 93’e indirildiği belirtildi. Bu özelliklerin haricinde oyuncuların isyan ettiği diğer bir husus olan seri atış modu ise hala geçerliliğini koruyor.

Valve’in R8 Revolver üzerinde yaptığı yeni güncelleme ile artık bu silahla tek vuruşla düşmanınızı öldürmeniz biraz daha zor olacak. Zira kafadan hasar verdiğinizde 200+ bir hasar söz konusu olsa da, gövdeye yapılan atışlarda vereceğiniz 81 hasar puanı, rakibinizi öldürmeye yeterli olmayabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.